Wellness hotel Rezidence Nové Hrady Recenze Wellness hotel Rezidence

www.rezidencenh.cz :: Wellness oáza (18.12.2018 - 19:19)

Wellness hotel Rezidence
ve zrekonstruovaném městském paláci
 

Wellness oáza

Cítíte se unavení, vyčerpaní a bez nálady? Po návštěvě wellness oázy a našeho masážního a kosmetického salonu se budete cítit jako znovuzrození. Budeme hýčkat nejen Vaše tělo, ale i Vaši duši, a Vy budete moci alespoň na chvíli zapomenout na starosti všedních dnů, načerpat novou energii a společně se svými blízkými vychutnávat romantickou pohádkovou atmosféru našeho wellness hotelu i jeho okolí.

Wellness oáza hotelu Rezidence

Součástí wellness vybavení hotelu je spa zóna, fitness centrum, široká nabídka masáží, zábaly, rehabilitační, detoxikační a jiné wellness procedury.

 

Wellness služby

  • reflexní masáže, aroma masáže
  • koupele, zábaly, peeling
  • sauna, parní komora
  • solná jeskyně
  • solárium
  • odpočívárna
  • vířivka, hut-tub

Masáže

Co vůbec masáž je ?
Masáž je terapie, kterou se aplikací tlaku na svaly a tkáně léčí zranění, zmírňuje bolest a stres, zlepšuje krevní oběh a uvolňuje napětí. Masáž je bezpochyby nejstarší formou terapie : je to něco, co zvířata i lidé dělají téměř instinktivně, chtějí-li poskytnout útěchu a zmírnit bolest. Masíruje se zásadně nahé lidské tělo.

Klasická masáž

Klasická masáž je založena na přirozené samočisticí schopnosti organismu a jeho schopnosti sebeuzdravování.Zahrnuje systematické pohyby jako hnětení, vytírání, tepání, chvění apod., s cílem navodit stav uvolnění a relaxace.
Dlouhodobé psychické zatížení se může projevit na fyzické rovině jako napětí či blokáda a to pak následně ovlivňuje psychiku.Navíc je-li toto napětí ponecháno dlouhodobě bez povšimnutí, může dojít k řetězové reakci, kdy se začne vytvářet blokáda i v jiných částech těla a jsou-li ignorovány bolestivé příznaky, vznikne akutní stav, který pak musí léčit lékař. Tomu se dá předejít pravidelnou masáží.

Masáž klasická částečná

Vhodné pro všechna onemocnění pohybového aparátu, včetně stavů poúrazových, rekonvalescence, stavy po fyzickém vyčerpání a svalové únavě.
Hlavním účinkem klasické masáže je podpora metabolismu a oběhu masírované oblasti, přispívá ke vstřebávání otoků, ovlivňuje svalový tonus.

Aroma masáž

Aromaterapeutická masáž je velmi účinná v boji s každodenním stresem.Kvalitní aromatické oleje pouze rostlinného původu poskytují příjemně uvolňující pocit a probouzí smysly.Tím se navodí hluboká relaxace a mimořádně silný smyslový zážitek.

Indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy je velmi starou technikou pro zlepšení a udržení kvalitních a lesklých vlasů.Používají se různé oleje v závislosti na ročním období - kokosový ořech, seznam, mandle, olivový olej, podmáslí.
Dnes se tato masáž uplatňuje hlavně pro své vynikající antistresové účinky.Indická masáž jemně a léčivě ošetřuje ramena a horní části paží, šíje, hlavy a obličeje.Masáž se provádí v sedě.Uvolní svaly, prokrví pokožku, odstraní každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, v krku a šíji. Zlepší zdraví a vzhled vlasů, navodí pocit pohody, fyzicky a psychicky harmonizuje organismus.Masáž pomáhá odčerpávat toxiny, které se hromadí v kůži a svalech.Opakováním omezí výskyt migrén.Indická masáž hlavy zvyšuje fyzický i duševní pocit pohody.

Medová masáž

Jedná se o velice starou a osvědčenou léčitelskou detoxikační metodu, která využívá výrobních léčivých účinků medu ( především detoxikačních ) a kompresních masérských hmatů.Dochází tak k odstraňování starých nežádoucích usazenin v těle, které mohou být i toxické povahy.Doporučuje se pro organismus vyčerpaný stresem a nezdravým životním stylem, při nespavosti, stavu neklidu, bolesti hlavy, nemoci kloubů.Dále pak pro stárnoucí nebo nečistou aktózní pleť.

Reflexní masáž

Na chodidle každého člověka se nachází množství větších i menších plošek a bodů, které jsou nervovými reflexy propojeny s určitou částí těla, nebo s určitým orgánem.Systém těchto reflexních plošek se nachází i na rukou ( na dlani, prstech a hřbetech rukou a v okolí zápěstí) nebo jiných částech těla,

např. na uchu, jsou ale mnohem menší.Je to,jako by se celé tělo se všemi jeho částmi promítalo do oblasti chodidla nebo ruky,každá část těla má tedy na chodidle nebo ruce svůj zmenšený obraz. Ploska nohy, nárt, prsty, pata a okolí kotníků je tedy jakýmsi systémem ,, tlačítek" , které když stiskneme, zazvoní to na druhém konci drátu, neboť signál putuje po nervových spojeních přímo do orgánu nebo čáti těla, na kterou chceme působit.

Mikromasáž očního okolí

Oční okolí je nejjemnější a nejchoulostivější část celého obličeje.Mikromasáž očního okolí je samostatným a novějším kosmetickým úkonem.Je to speciálně koncipovaná masáž, která se skládá z jemných hladivých tahů, kroužkování, poštipů a poklepů, které na sebe jemně navazují a střídají se s mírným tlakem. Omezuje tvorbu vrásek okolo očí a tvorbu kruhů a váčků pod očima. Snižuje nitrooční tlak, uvolňuje napětí očních svalů a zlepšuje průchodnost dutin.

Rašelinový obklad

Jednorázový tepelný zábal se doporučuje při chronických revmatických onemocněních pohybového ústrojí, při poruchách prokrvení a svalové bolesti, při zvýšené náchylnosti k nemocem a velkém pracovním zatížení. Pomáhá při kožních problémech a je vhodný pro hydrataci a regeneraci pokožky.

Parafínový zábal

Parafínový zábal tvoří samostatnou kapitolu. Patří mezi oblíbený úkon a provádí se na zhrublé, mozolovité, suché a popraskané pokožce rukou a nohou. Svou neprodyšností a teplotou zvyšuje prokrvení a vstřebávání výživného krému do pokožky.

 

 

Co se u nás bude dít?