Program akcí 2021

Akce pořádané ve Wellness hotelu Rezidence v Nových Hradech

ČERVENEC – PROSINEC 2021

23.7. pá., IVO JAHELKA - Pivovarská Zahrada u Rezidence 19h – Folkový písničkář, který si během své kariéry vysloužil přízvisko zpívající právník. Texty Jahelkovy tvorby pramení z advokátní praxe. Jeho koncerty tak humorným způsobem přináší příběhy, které píše sám život.

9.9. čt., AMC TRIO & RANDY BRECKER - Buquoyský sál v Rezidenci 19h - Jaco Pastorius, Charles Mingus či Bruce Springsteen. To je jen krátký výčet muzikantů, se kterými spolupracoval vynikající trumpetista Randy Brecker. Tento americký rodák, který je zároveň držitelem 7 prestižních cen Grammy, vystoupí v Rezidenci se špičkou slovenské jazzové scény, triem AMC ve složení: Peter Adamkovič - piano, Martin Marinčák - kontrabas a Stanislav Cvanciger - bicí. Kapela společně s Breckerem vydala album One Way Road To My Heart, které získalo ocenění Radio Head Awards za nejlepší album roku.

14.10. čt., BOBESH - Buquoyský sál v Rezidenci 19h - Bobesh je instrumentální projekt Jirky Hebíka . Společně s vynikajícím saxofonistou Jiřím Haladou zazní mimo vlastní tvorby i skladby od velikánů jako jsou David Sanborn, Marcus Miller, Steps Ahead, Roy Hargrove, Candy Dulfer a další.

21.10. čt., B/Y ORGANISMBuquoyský sál v Rezidenci 19h - B/Y Organism usiluje o vytvoření nezapomenutelných hudebních textur a silných rytmů za použitím klavíru i varhan; kytary, duduku i balalajky; bicích, perkusí i elektroniky. Inspirováni world music, americanou, ambientem a bluesovou a jazzovou tradicí, Organism představuje novou syntézu žánrů a zvuků ve formátu varhanního tria.

11.11. čt., LACO DECZI & CELULA NEW YORKBuquoyský sál v Rezidenci 19h - Legendární trumpetista, žijící již mnoho let v USA, se vrací do Rezidence. Od svého vstupu na profesionální hudební scénu před více než padesáti lety byl Laco Deczi jejím enfant terrible a punc výjimečnosti mu zůstal dodnes. Navzdory tehdy převládajícímu West Coast jazzu začal prosazovat explozivní hard bop podle svého velkého vzoru Clifforda Browna. Tento styl později spojil do působivé symbiózy s elektrickou jazz-rockovou fúzí Milese Davise, v jejímž duchu se odvíjí Decziho hudba dodnes.

25.11. čt., ONDŘEJ ŠTVERÁČEK QUARTETBuquoyský sál v Rezidenci 19h - Jeden z nejvýraznějších a nejosobitějších tuzemských saxofonistů, Ondřej Štveráček, ve své tvorbě nese stopy nezapomenutelné legendy Johna Coltranea. Je také kmenovým hráčem orchestru Gustava Broma a pravidelně spolupracuje s osobnostmi světového jazzu. Štveráčkovu hru zdobí jedinečná improvizace a vynikající interpretace moderního straight-ahead jazzu.

9.12. čt., EMIL VIKLICKÝ/PAVEL HRUBÝBuquoyský sál v Rezidenci 19h - Legenda a nestor českého jazzu, Emil Viklický, má na svém kontě spolupráce s jazzovými špičkami, jako jsou George Mraz, Miroslav Vitouš, Eric Marienthal a další. Viklického spojení s jedinečným saxofonistou a klarinetistou Pavlem Hrubým dalo za vznik albu Between Us, které sklidilo vynikající kritiku. Jejich společný koncert tak slibuje nezapomenutelný zážitek.

 17.12. pá., NEZMAŘIBuquoyský sál v Rezidenci 19h - Skupina Nezmaři je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně ale i světová folková klasika. Od svého založení v roce 1979 posbírala kapela všechna ocenění, která se v tomto žánru udělují – kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Nyní přiváží svůj Vánoční koncert do Rezidence.

3.2. 2022 čt., SHAHAB TOLOUIE TRIOBuquoyský sál v Rezidenci 19h - Virtuózní kytarista, skladatel a zpěvák původem z Iránu. Prezentuje osobitý styl, ve kterém se pojí tradiční perská hudba a prvky flamenca. Tento multikulturní inovátorský a temperamentní styl se někdy označuje jako Ethno-Flamenco. Pozoruhodnou součástí hudebního projevu Shahaba je jeho charismatický zpěv - silný, krásně zabarvený hlas a nenapodobitelný styl. Jako multiinstrumentalista ovládá také tradiční perské nástroje – setar, tanbour, delrobu, laud, daf, dammam.

3.3.2022,čt., ANDY SCHOFIELD SEXTET Buquoyský sál v Rezidenci 19h - Britský saxofonista Andy Schofield (Anthony Braxton, Tim Garland, Bill Frisell) do Rezidence přiváží kapelu se třemi saxofony a rytmikou. Hudba, kterou hrají, je plnokrevný moderní jazz s volně improvizovanými částmi a také sofistikovaně proaranžovanými kompozicemi. Jako základ těchto skladeb jsou použita témata od éry bebopu až po současnost a také originální skladby.

 

Předprodeje vstupenek na jednotlivé koncerty budou oznámeny. Těšíme se na Vaši návštěvu!