Program akcí 2021-2022

Akce pořádané ve Wellness hotelu Rezidence v Nových Hradech

 

3.2. 2022 čt., SHAHAB TOLOUIE TRIOBuquoyský sál v Rezidenci 19h - Virtuózní kytarista, skladatel a zpěvák původem z Iránu. Prezentuje osobitý styl, ve kterém se pojí tradiční perská hudba a prvky flamenca. Tento multikulturní inovátorský a temperamentní styl se někdy označuje jako Ethno-Flamenco. Pozoruhodnou součástí hudebního projevu Shahaba je jeho charismatický zpěv - silný, krásně zabarvený hlas a nenapodobitelný styl. Jako multiinstrumentalista ovládá také tradiční perské nástroje – setar, tanbour, delrobu, laud, daf, dammam.

31.3. 2022 čt., THE KUH TRIO (CZ,AT)Buquoyský sál v Rezidenci 19h - Trio tvoří vynikající rakouský kytarista žijící ve Vídni, Edi Köhldorfer, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů - František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic. Po úspešném podzimním turné roku 2019 po Německu, Rakousku a ČR kapela natočila své první CD "Old Souls", které vyšlo v létě 2020 v rakouském vydavatelství  ATS-Records. Album bylo prezentováno a nadšeně přijato kritiky nejen v mnoha evropských rádiích, ale i posluchači na koncertech. Program THE TRIO KUH tvoří původní skladby (Köhldorfer, Uhlíř) a úpravy jazzových standardů.

13.5. 2022 pá., DEGUSTACE z VINAŘSTVÍ PROIDL (AT) - v Rezidenci 17h - VYPRODÁNO!

14.5. 2022 so.,
BRUNCH S OCHUTNÁVKOU VÍN Z VINAŘSTVÍ PROIDL - Buquoyský sál v Rezidenci 11-14h - v sobotu 14. května k nám dorazí Patrick Proidl z rodinného vinařství Weingut Familie Proidl v Kremstalu v Rakousku. Loni bylo toto vinařství zařazeno mezi 27 nejlepších rakouských vinařství. Proidl veltlíny a ryzlinky Hochäcker a Pelingen se umísťují každý rok s 95 až 97 body v desítce nejlepších vín Rakouska. Pan Patrick Proidl nám udělá degustaci při sobotním slavnostním brunchi v barokním sále. Máme ještě pár posledních lístků... Přijeďte se k nám podívat na víkend a pochutnat si!

19.5. 2022 čt., FRANCOUZSKÝ VEČER - Buquoyský sál v Rezidenci 17h - Společně užijeme francouzský večer. Na úvod nás bude čekat přednáška o rodu Buquoyů. Po ní si pochutnáme na vybraných pokrmech francouzské kuchyně. Nebude samozřejmě chybět bohatý výběr vín, s nímž Vám rádi poradí naši sommeliéři.

2.6. 2022 čt., NEŘEŽ TRIOBuquoyský sál v Rezidenci 19h - Skupina Neřež je volným pokračováním kapely Nerez, která se nesmazatelnou stopou zapsala do českých kronik jako folková legenda. Jejím pilířem jsou zakládající členové Zdeněk Vřešťál a Vít Sázavský, které si mnozí pamatují ze společného působení s nezapomenutelnou Zuzanou Navarovou, Jarkem Nohavicou, Marií Rottrovou a mnoha dalšími. Společně s Robertem Fischmannem tvoří trio, které obecenstvu naservíruje nejen nezapomenutelné hity Nerezu, ale nechá publikum i nahlédnout do současné tvorby těchto nestorů českého folku.  

30.6. 2022 čt., SCS SUPER TRIO - Buquoyský sál v Rezidenci 19h - Skvělý varhaník z New Yorku, kterého známe zejména s jeho projektem Sextette, zahraje tentokrát v triu se špičkovým saxofonistou Ondřejem Štveráčkem a vynikajícím bubeníkem Danielem Šoltisem. Představí typický straight-ahead jazz s mnoha prvky modernějších směrů a také groove-jazzovými akcenty.

 

 

Předprodeje vstupenek na jednotlivé koncerty budou oznámeny. Těšíme se na Vaši návštěvu!