VÝLETY ZA POZNÁNÍM, VÍNEM I KULTUROU

ČESKÝ KRUMLOV a LIPNO

památky UNESCO  a procházka u jezera

 

ČESKÝ KRUMLOV

(Nové Hrady – ČK – délka trasy 47 km)  

Necelých 50 km od hotelu se nachází historické město Český Krumlov, které je nejvýznamnější jihočeskou památkovou rezervací s dochovaným souborem gotických, renesančních a barokních staveb v historickém jádru města a právem bylo zapsáno v roce 1992 do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Klikaté romantické uličky, zámek jako dominanta města tyčící se nad meandrující řekou Vltavou, pestrý výběr hospůdek, kaváren a středověkých krčem, to je Český Krumlov, město s jedinečnou atmosférou, obklopené nedotčenou přírodou. 

 

Vodní nádrž LIPNO

(ČK – LIPNO (Černá v Pošumaví), délka trasy: 22 km)

Lipenská přehrada byla vybudovánav v letech 1952–1959. S rozlohou 48,7 km² jde o největší přehradní nádrž a vůbec o největší vodní plochu na území České republiky (díky čemuž bývá také občas označována za české či jihočeské moře).

Udělejte si procházku po břehu jezera, dejte si kávu v některé z místních restaurací a kochejte se výhledem na přehradu s širokou nabídkou vodních sportů. Sportovci mohou na vlastní kůži vyzkoušet windsurfing, můžete si zapůjčit elektrokoloběžky či jiné sportovní a volnočasové vybavení. Cestujete v letním období? Pak jistě nevynecháte osvěžující koupel na jedné z mnoha veřejných pláží.

ČESKÉ BUDĚJOVICE a HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

návštěva metropole jižních Čech a  zámku Hluboká 

 

ČESKÉ BUDĚJOVICE  

(NH – ČB délka trasy cca 40 km)

Dalším tipem na výlet jsou necelých 40 km vzdálené České Budějovice, metropole jižních Čech s pestrou mozaikou turistických zajímavostí. Kromě míst, kde na vás dýchne staletá historie, se můžete vypravit po trase první koněspřežné železnice na evropském kontinentě či ochutnat skvělé pivo.

Je zde také pestrá nabídka kulturního vyžití - koncerty, výstavy nebo různé sportovní akce. Za zmínku stojí historické objekty zejména v centru města, např. náměstí Přemysla Otakara II., 72 m vysoká Černá věž, Samsonova kašna nebo tzv. Bludný kámen. 

 

HLUBOKÁ  NAD  VLTAVOU

(ČB – HnV  délka trasy cca 10 km)

Určitě si nenechte ujít výlet na státní zámek Hluboká nad Vltavou, který patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku. Už ve druhé polovině 13. století byl na místě dnešního zámku Hluboká vystavěn gotický hrad, který byl později přestavěn na renesanční, později barokní a nakonec romantický zámek ve stylu anglického Windsoru. Dnes je zámek, který si zahrál v několika filmech, otevřený veřejnosti. Návštěvníci mají na výběr hned z několika prohlídkových tras, které je zavedou do reprezentačních a hostinských pokojů, do kuchyně, na 58 metrů vysokou věž nebo do soukromých apartmánů. Zámek Hluboká je otevřen dokonce i v zimě, kdy je možné zúčastnit se speciální zimní prohlídky. Zámek obklopuje nádherný park s cizokrajnými dřevinami.

V bývalé zámecké jízdárně sídlí Alšova jihočeská galerie, která spravuje sbírku soch a obrazů holandských a vlámských malířů 17. a 18. století. Galerie take pravidelně představuje expozice moderního umění.

Cestujete s dětmi? Pak určitě nevynechejte rozlehlý sportovní areál jehož součástí je lanový adrenalin park, různá sportoviště, hřiště pro děti, trampolíny….

A na Hluboké si můžete i zahrát golf.

TŘEBOŇ – JINDŘICHŮV HRADEC – SLAVONICE

jižní Čechy renesanční

 

TŘEBOŇ

 (NH – TŘEBOŇ trasa cca 30 km)

Navštivte město Třeboň, které je od našeho hotelu vzdálené necelých 30 km. Město je přirozeným turistickým centrem Třeboňska, které je vyhlášené především díky své neporušené přírodě.Kdo touží po klidu a odpočinku, může navštívit vyhlášené třeboňské lázně nebo posedět na břehu některého z mnoha zdejších rybníků. 

Ale Třeboň, to nejsou jen lázně, rybníky a kapří hranolky, ale také spousta kvalitních a dobře značených cyklistických a turistických tras, gastronomických příležitostí, bohatá historie a ještě možná bohatší současnost. 

 

Jindřichův Hradec

(Třeboň – JH trasa cca 30 km)

Monumentální soubor budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci, prohlášený v roce 1996 národní kulturní památkou, patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. S přiléhajícím městem se spojuje v harmonický celek, jehož historický ráz a jedinečné stavební a umělecké památky tvoří městskou památkovou rezervaci, vyhlášenou již v r. 1950. 

 

SLAVONICE  (UNESCO)

(JH – Slavonice trasa cca 35 km)

Malebné město na pomezí Čech, Moravy a Rakouska proslavily překrásné renesanční měšťanské domy s bohatě zdobenými štíty, pitoreskní systém podzemních chodeb a řada zajímavostí v okolí. Projděte se po stezkách, kudy chodíval loupežník Grasel, a namalujte si vlastní hrnek v keramické dílně v Maříži!

Vinařská oblast v Rakousku  Kremstal – Wachau

Město Weitra – s historií rodu Kuenringů, kteří byli spojenci a příbuznými Přemysla Otakara I. a II. Ze středověku se dochovaly téměř nepoškozené městské hradby ze 13. století. Centrum města je plné renesančních domů, dominantou města je krásný renesanční zámek. V něm je kromě prohlídkových tras možno navštívit muzeum.

Město Krems an Donau – centrum vinařské oblasti Wachau. Původně římská osada, Římané sem také v desátém století dovezli a začali pěstovat vinnou révu. Přemysl Otakar II. Zde nechal postavit dva kostely a klášter Minoritů, vůbec první na sever od Alp. Historické centrum s desítkami renesančních měšťanských domů je součástí světového dědictví UNESCO.

Podél Dunaje se táhnou na prudkých svazích vinohrady s nejlepšími Veltlíny a Rieslingy. V oblasti Wachau a Kremstalu se pěstují světově proslulá vína. Pokud chcete zkusit řízenou ochutnávku v některém z místních špičkových vinařství, zařídíme Vám její rezervaci přímo v hotelu. Krásná je projížďka podél Dunaje směrem do historického města Melk. To tvoří vedle Kremsu druhou vstupní bránu do oblasti Wachau. Po cestě doporučujeme zastavit se u zámku Durnstein se zříceninou románského hradu. V úzkých uličkách pod zámkem se můžete zastavit v některé restauraci s nádherným výhledem na řeku.

Pokud si při prohlídce údolí chcete dát skleničku vína, doporučujeme Vám projížďku lodí z Kremsu do Melku. Přístaviště je přímo v centru Kremsu.