O HOTELU

Čtyřhvězdičkovou péči hotelu si můžete vychutnat v jednom z 63 pokojů s celkovou kapacitou 138 lůžek. Každý pokoj disponuje vlastním sociálním zázemím s vanou nebo sprchou a je příjemně a velmi účelně zařízen. Ubytovat se můžete i v prostornějších apartmánech nebo ve šlechtických pokojích zařízených historickým nábytkem a obrazy.

Vstup do wellness oázy je pro hotelové hosty zcela zdarma. V bazénu, finských saunách, vířivkách, parní sauně a dalších zákoutích můžete čerpat klidu a zdraví, kolik si jen budete přát. Využít lze také služeb profesionálních masérů či kosmetičky.

O váš příjemný pobyt se budou starat i naše hotelová restaurace včetně špičkově zásobené vinotéky. Bohaté snídaně formou bufetových stolů jsou součástí ceny hotelového ubytování. K hotelovému ubytování lze doobjednat polopenzi či plnou penzi, která je již součástí většiny pobytových balíčků.

Pobyt s domácími mazlíčky není možný.

 

OKOLÍ HOTELU

O báječnou dovolenou se však postará především okouzlující příroda všude kolem. K nebi zde stoupají vrcholky Novohradských hor až do výše 1000 m n. m. Místní příroda patří k těm nejzachovalejším v celé republice a díky čerstvému vzduchu, který sem putuje přímo z Alp, vytváří prostředí vhodné pro lidi s dýchacími obtížemi. V okolí Wellness hotelu Rezidence najdete mnoho turistických a cyklistických tras. Můžete se podívat po místních památkách či si projít romantické Terčino údolí podél říčky Stropnice nacházející se necelý 1 km od hotelu.

TROCHA HISTORIE

Palác rodiny Buquoyů, nyní Wellness hotel Rezidence, zdobí novohradské náměstí již téměř 400 let. Rezidenci nechala vybudovat hraběnka Marie Magdalena Buquoyová, která při příchodu do Nových Hradů roku 1626 odmítla obývat již nevyhovující hrad. Buquoyové v rezidenci sídlili až do začátku 19. století, kdy se přestěhovali do nově vybudovaného zámku. Rezidence bývala v těchto dobách luxusně vybavena, o čemž vypovídají mimo jiné dochované inventáře. Poté byla rezidence využívána jako kanceláře hospodářského a stavebního úřadu panství a jako byty zaměstnanců. Po roce 1945 ji užíval lesní závod. Dnes je objekt zcela zrekonstruován a slouží návštěvníkům jako wellness hotel. Atmosféra dávného šlechtického sídla je však v celém hotelu velmi patrná i dnes.