Hlavní hotelová restaurace

je určena přednostně hostům, ubytovaným v hotelu. V hlavním prostoru, který zdobí masivní schodiště z poloviny 17. století, je celkem 70 míst k sezení. Součástí hlavní restaurace jsou také dva salonky, kde je možno připravit stolování pro uzavřenou společnost. V nich je dalších 25 míst.

Snídaně a obědy podáváme formou bohatých bufetových stolů. Večeři servírujeme ke stolům. Můžete si vybrat předem ze tří, nebo čtyř jídel, k dispozici je salátový bufet a dvě polévky. K jídlu Vám rádi poradíme s výběrem vhodného vína z naší vinotéky.

Atrium

je přístupné z hlavní restaurace. Je umístěno v prostoru bývalého prvního nádvoří šlechtického paláce. Dominantou tohoto venkovního prostoru je kamenná barokní kašna.

Na pohodlných křeslech si tu můžete odpočinout se sklenkou vína, dobré kávy, nebo naší domácí limonády.

V atriu také příležitostně pořádáme svatby, nebo gastronomické ochutnávkové akce pro hosty hotelu.

Vinný sklep

Z hlavní restaurace je vstup také do našeho vinného sklepa. Je vybudován v původním gotickém sklepním prostoru, který byl na tomto místě vystavěn v 16. století. V té době tato část budoucí Rezidence patřila rodině Rožmberků. Ve sklepě je ideální teplota a vlhkost pro archivaci vín. Pořádáme zde degustace pro hotelové hosty i ostatní milovníky vína, kteří nás navštíví.

Našimi hlavními dodavateli vín jsou rodina Proidl ze Seftenbergu v rakouském Kremstalu a Vinařství Regina Coeli z Nových Bránic na Moravě, kde hospodaří rodina Trpělkova a Oulehlova.

Trpělka a Oulehla patří mezi nejlepší moravské vinaře, což potvrdili ziskem titulu Vinařství roku 2017 v kategorii střední vinařství. Jejich vína pravidelně získávají ocenění na tuzemských i mezinárodních soutěžích. Vedle skvělého Sauvignonu, Chardonnay, Pálavy a Veltlínu produkují také výbornou Frankovku a Merlot, který patří mezi nejlepší červená vína z Moravy. Také proto jejich vína zdobí vinotéky řady výborných hotelů a restaurací.

Vinařství Proidl patří k jedněm z nejrychleji se rozvíjejících vinařství ve slavné oblasti kolem Wachau. Rodinná firma se během posledních deseti let dostala mezi nejoceňovanější rakouské vinaře. Každý rok si jejich Rieslingy a Veltlíny drží místo na předních příčkách prestižní soutěže Falstaff. Magazín Vinaria jejich vínům uděluje pravidelně pětihvězdičkové hodnocení a v roce 2019 získali 1. místo za Grüner Veltliner Ehrenfels 2017 v hodnocení časopisu Decanter.

Kromě krásných vín od těchto našich přátel máme ve sklepě širokou nabídku lahví z Rakouska, Německa, Itálie, Francie a Nového Světa.

Ve sklepě také pořádáme řízené degustace rakouských, moravských, nebo světových vín. Naši sommeliéři se těší na Vaši návštěvu.

Jazz Bar

Přímo z náměstí je možno vstoupit do naší přední restaurace. Zde jsme připraveni obsloužit i hosty, kteří nejsou ubytováni v hotelu. Před vstupem do restaurace je příjemná venkovní předzahrádka, kde si můžete dát řízné pivo a pozorovat ruch na náměstí. Restaurace má dvě části. Jazz Bar má kapacitu 36 míst a přilehlý Buquoyský salónek 45 míst. Točíme Plzeň a Velkopopovického Kozla, vyrábíme domácí limonády z Novohradských lesních plodů a ovoce. V jídelním lístku mají přednost jídla, která připravujeme ze surovin z místních rybníků, zahrádek, drůbežářských chovů a zemědělských farem.

V Buquoyském salónku Vám rádi připravíme oslavu narozenin, promoce, nebo abiturientské setkání bez toho, aby Vás obtěžoval běžný provoz restaurace.

JÍDELNÍ LÍSTEK

Rokokový sál

V druhém patře hotelu se nachází Rokokový sál. V průběhu rekonstrukce původní Buquoyské rezidence v něm byla zrestaurována původní výmalba z druhé poloviny osmnáctého století. Sál má příjemnou atmosféru, přes den je neustále krásně osluněný díky velikým oknům na dvou stěnách. Vysoký strop zdobí křišťálové lustry, na podlaze jsou velkoformátové čtvercové dubové vlysy. Je to krásný, reprezentativní prostor, a proto také ideální místo pro svatby, plesy, koncerty a všemožné další kulturní a společenské události. Sám o sobě má kapacitu sto lidí, ovšem je s ním propojen bar, který má kapacitu čtyřicet lidí. Celkem tedy pojme cca 140 návštěvníků a hodí se tedy i na organizaci odborných seminářů, či menších kongresů.