Lyžování v okolí

Zimní sportovní středisko Karlstift

Malé dolnorakouské středisko Aichelberglifte – Karlstift se nachází jen pár kilometrů za českými hranicemi, v rakouském podhůří Šumavy. Jde o jedno z nejzasněženějších míst Rakouska a oblasti dominují obrovské žulové bloky, borové lesy a hřebeny hor, zvedající se nad 1000 výškových metrů.

Středisko nabízí příjemnou alternativu pro jednodenní rodinný lyžařský výlet, na výběr je tady ze sjezdovek všech stupňů obtížnosti, nejvíc je ovšem modrých, nejsnadnějších. Tři z nich jsou situovány na otevřené pláni, takže svou šířkou nabízí ideální možnosti pro všechny začátečníky. Prostor v dolní části střediska, který mezi sebou svírají dvě z nejlehčích tratí, je vyhrazen dětem a jejich Kinderlandu.

Většina tratí ovšem vede zalesněnými úseky, i nejdelší zdejší sjezdovka, modrá trať s krásným výhledem do okolí. V dolní části střediska se nachází veškeré technické zázemí včetně lyžařské školy, půjčovny lyžařské výstroje a skiservisu, ale také dvě restaurace.

Více informací na www.karlstift.infowww.karlstift.at.

Lyžařské středisko je v dojezdové vzdálenosti 35 km

Zimní sportovní středisko Harmannschlag

V Harmanschlagu jsou hostům k dispozici 3 vleky, 6 sjezdovek, 2 zařízení pro večerní lyžování a denně upravované sjezdovky. Po námaze na sjezdovkách náleží pak zasloužená odměna, kterou naleznete v přilehlých restauracích. Pro začátečníky jsou v Harmanschlagu připraveny kurzy lyžování i snowboardingu.

Více na http://www.arralifte.at

Lyžařské středisko je v dojezdové vzdálenosti 25 km